June 22 - 24, 2018 Western Gateway Park Friday & Saturday 11AM - 10PM
Sunday 11AM - 5PM

Schedules


View All Acoustic Stage Presented by Meredith Community Outreach Program Demonstrations Hy-Vee Main Stage Interrobang Film Festival Live Music Performing Arts Special Events

June 2018

Fri, June 22 11:00 AM Short Film Selection One
Fri, June 22 11:00 AM Artist Demonstration - Rusty Leffel
Fri, June 22 11:00 AM Habitat for Humanity Wall Raising
Fri, June 22 11:30 AM Feature Film - SGT STUBBY
Fri, June 22 12:00 PM Art Bus Unveiling
Fri, June 22 1:15 PM Feature Film - Break From The Herd
Fri, June 22 1:30 PM Short Film Selection Two
Fri, June 22 1:45 PM DM Project
Fri, June 22 2:00 PM The Fuss
Fri, June 22 2:45 PM Natascha Myers
Fri, June 22 3:00 PM Feature Film - The Kingdom
Fri, June 22 3:15 PM Treesreach
Fri, June 22 3:30 PM Short Film Selection Three
Fri, June 22 4:00 PM EIA Demonstration - Wade Judge
Fri, June 22 4:15 PM Aces Jones
Fri, June 22 4:30 PM Feature Film - Sunnyside
Fri, June 22 5:00 PM Ade & The Soul Brothers
Fri, June 22 5:00 PM Artist Demonstration - Gustav
Fri, June 22 5:30 PM Feature Film - ANORI (Wind)
Fri, June 22 5:45 PM Shaun Munday
Fri, June 22 6:00 PM EIA Demonstration - Gebet Sannoh
Fri, June 22 7:00 PM Jukebox the Ghost
Fri, June 22 7:15 PM Dusty Heart
Fri, June 22 8:30 PM Jeffrey Foucault
Fri, June 22 8:45 PM Sir Sly
Fri, June 22 10:00 PM Laser Spectacular presented Athene
Fri, June 22 11:00 AM Interrobang Film Festival
Sat, June 23 9:15 AM Good Vibes Yoga with Ben Spellman
Sat, June 23 11:00 AM Des Moines Playhouse
Sat, June 23 11:00 AM EIA Demonstration - Julia Meyer
Sat, June 23 11:15 AM Short Film Selection Four
Sat, June 23 11:30 AM Feature Film - American Futbol
Sat, June 23 11:30 AM Free DART Public Art Tours
Sat, June 23 12:00 PM EIA Demonstration - Cord McMahon
Sat, June 23 12:45 PM Denise Forney
Sat, June 23 1:00 PM Free DART Public Art Tours
Sat, June 23 1:00 PM EIA Demonstration - Kayla Bates
Sat, June 23 1:15 PM Feature Film - Search Engines
Sat, June 23 1:30 PM Short Film Selection Five
Sat, June 23 1:30 PM Scott Davis Quartet
Sat, June 23 2:30 PM Josh Sinclair
Sat, June 23 3:00 PM Feature Film - The Boat
Sat, June 23 3:00 PM Artist Demonstration - Tana Acton
Sat, June 23 3:15 PM Andy Fleming & The Sweet Nothing
Sat, June 23 3:30 PM Short Film Selection Six
Sat, June 23 4:00 PM Patresa Hartman
Sat, June 23 4:00 PM EIA Demonstration - Maddy Baker
Sat, June 23 4:30 PM Feature Film - The Old Stripper
Sat, June 23 5:00 PM Ryne Doughty + Band
Sat, June 23 5:30 PM Feature Film - Saints Rest
Sat, June 23 5:45 PM Joe & Vicki Price
Sat, June 23 6:45 PM Brazilian 2wins
Sat, June 23 7:00 PM Dan Tedesco
Sat, June 23 8:30 PM Spin Doctors
Sat, June 23 8:30 PM Joe Pug
Sun, June 24 11:00 AM EIA Demonstration - Brett Beasley
Sun, June 24 11:15 AM Short Film Selection Seven
Sun, June 24 11:30 AM Web Series Plots
Sun, June 24 12:00 PM Artist Demonstration - C. Smathers
Sun, June 24 12:30 PM Revival Center Choir
Sun, June 24 12:30 PM Iowa Writers House
Sun, June 24 1:30 PM Short Film Selection Eight
Sun, June 24 2:00 PM Feature Film - The Old Stripper
Sun, June 24 2:00 PM Girls Rock! Des Moines
Sun, June 24 2:00 PM EIA Demonstration - Ryan Koning
Sun, June 24 3:00 PM Awards Presentation
Sun, June 24 3:15 PM Chad Elliott
Sun, June 24 3:45 PM CIML